loading...

NİLSİAD TARİHÇE

Nilüfer Sanayici ve İş Adamları Derneği, Mehmet Fikri ÜNAL, İbrahim GÜLMEZ, Emin IŞIKVERERENLER, Mehmet Feridun YEŞİL, , Erhan ÖZENCİ, Ahmet ÖZENALP ve Yalçın ARAS’ ın öncülüğünde 11.03.1998 yılında 58 üye ile Nilüfer-Minareli Çavuş bölgesinde kurulmuştur.

Derneğimiz kuruluş amaçları;

a) Minareli Çavuş ve Özlüce Köyü sınırları içerisinde, Nilüfer Belediyesi imar planında gösterilen alan üzerinde oluşmakta olan ‘’ Nilüfer Sanayi Alanı ‘’ yakınında mevcut Organize Sanayi Bölgesi (Yalakçayır) ile birleştirmek veya ayrı bir ‘’Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’’ kurmak için yapılacak çalışmalara katılmak ve bu maksatla kurulacak kurucular kuruluna üye olmak,

b) Üyeler arasında birlik ve dayanışmanın temini ile onların müşterek, ekonomik, sosyal ve kültürel sorunlarının çözümlenmesine yardımcı olmak.

c) Ticari münasebetlerinin en iyi en verimli şekilde devamını sağlamak suretiyle ülke ekonomisinin gelişmesine de katkıda bulunmaktır.

NİLSİAD Organları :

NİLSİAD Yönetim Kurulu

Denetim Kurulu,

Haysiyet Divanı,

Onur Kurulu ve

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Müteşebbis Heyeti’ dir.

NOSAB; derneğimiz amaçları doğrultusunda 20.06.2001 tarihinde 183 sicil numarası ile OSB statüsüne kavuşmuştur.

 

DERNEĞİMİZİN GENEL FAALİYETLERİ :

Derneğimiz ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayicilerin katkıları, 2005 yılında NOSAB İlköğretim Okulunu eğitime kazandırmıştır.

Kurulduğu tarihte 2 öğrenciye burs vermeye başlamış ve bu sayı 2010 - 2011 yılında gelen taleplere istinaden bu sayı 101 öğrenciye kadar çıkmıştır. 2012 – 2013 öğretim yılı içerisinde de gelen taleplerin değerlendirilmesi yapılmış ve 9 ay için 60 öğrencimize burs vermeye başlamış bulunmaktayız.

Ayrıca Uludağ Üniversitesi Biyoloji ve Endüstri Mühendisliği Toplulukları- Türk Eğitim Derneği- Alara İlköğretim Okulu- NOSAB İlköğretim Okulu- Doğanköy İlköğretim Okulu- Çevre Koruma Derneği- LÖSEV- Mehmetçik Vakfı- Bursa Valiliği’ nin düzenlemiş olduğu Afrika Ülkelerine yardım kampanyasına destek, Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ ne büro mobilyaları alımı ve Nilüfer Bel. Bşk. Veteriner İşleri Müdürlüğü Kurumlarının yardım talepleri sonuçlandırılmış olup, Bursa Devlet Hastanesi’nde de 1 adet süit oda yapımı üstlenilmiş ve kapısına NİLSİAD tabelası konmuştur.

Ayrıca, NİLSİAD Yönetim Kurulumuz ve Üyelerimiz TÜRKONFED in Mersin, Ordu ve Ankara da düzenlemiş olduğu toplantılara derneğimizi temsilen katılmışlardır. Derneğimizin de 2005 yılında üyesi olduğu MAKSİFED Yönetim Kuruluna 2 derneğimiz üyesi seçilmiş ve şu anda da MAKSİFED Yönetiminde görevlerine devam etmektedirler. 

NOSAB - Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi | Tüm hakları saklıdır. © 2018