loading...

Kreş Hakkında

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi olarak kadın istihdamı oranının artırılması amacıyla; Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde yer alan İdari ve Sosyal tesis alanında yapılmış olan Kreş binasına, Ağustos-2018 tarihinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden Özel NOSAB Kreş ve Gündüz Bakımevi adı altında 2-6 Yaş grubuna yönelik kuruluş ruhsatı alınmıştır.

Kreş Kapalı Alanı                    : 1350-m2

Kreş Bahçe Alanı                   : 1300-m2

Çocuk kapasitesi                    : 140

Sınıf Sayısı                             : 7

Atölye Sayısı                          : 4

Uyku ve Dinlenme Odası      : 1

 

Çok Amaçlı Salon, Bilim & Matematik Atölyesi, Seramik Atölyesi, Resim Atölyesi, Mutfak, Yemekhane, Zemin Kat Etkinlik Hareket Alanı, Çocuk Oyun Sokağı ile Bahçe alanında; ekolojik denge, sebze ve meyve alanları ve Kinestetik-Bedensel Zeka Destekleyici Oyun Platformları ve çocukların yaş grupları, gelişim süreçleri dikkate alınarak mobilya donanım ve materyallerden oluşmaktadır.

Kreş açılmadan önce; bölgemizdeki fabrikalarda çalışanlara yönelik ve çocuk yaş gruplarının tespiti amacıyla anket çalışmaları yapılmıştır. Devamında hedef kitleye bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Eylül-2018 itibariyle de kreşimiz hizmete açılmıştır. NOSAB Kreşimiz Sabah 07:30 ile akşam 18:30 arasında hizmet vermektedir.

Okul aile işbirliği ve iletişimi, E-Kreş Otomasyon Sistemi ile sağlanmaktadır. Bu sistem ile çocuğun gün akışında, veli ile paylaşılması gereken bilgileri mesaj, resim ve duyuru yoluyla iletilmekte, aynı zamanda karşılıklı iletişim kurulmaktadır.

Deneyimli, girişimci, yeniliğe açık, mesleki heyecanı olan, ekip ruhu taşıyan, çağdaş eğitim model ve teknikleri takip eden kreş ekibimizle; NOSAB Kreşimizdeki çocuklarımız, Milli Eğitimin temel hedefleri doğrultusunda, Atatürk İlkelerine bağlı, sevmeyi ve sevilmeyi öğrenmiş, özgüveni yüksek, kendi değerinin farkında, yeterliliklerini keşfetmiş, paylaşmayı bilen, cesaretli, insanlarla sağlıklı iletişim kurabilen, başarıyı elde etme azmini ve devamlılığını gösterebilen, verimli, mutlu bireyleri yaşama hazırlamak, temel hedefimizdir.

NOSAB - Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi | Tüm hakları saklıdır. © 2018